| Over the past | Total investment | Would've become | Historic returns | Returns |
|---|---|---|---|---|
| 3 months | ₹15,000 | ₹15,169 | +1.13% | |
| 6 months | ₹30,000 | ₹28,737 | -4.21% | |
| 1 year | ₹60,000 | ₹53,322 | -11.13% |
| Name | Sector | Instruments | Assets |
|---|---|---|---|
| DLF Ltd. | Construction | Equity | 18.94% |
| The Phoenix Mills Ltd. | Construction | Equity | 16.57% |
| Godrej Properties Ltd. | Construction | Equity | 13.73% |
| Lodha Developers Ltd. | Construction | Equity | 12.71% |
| Prestige Estates Projects Ltd. | Construction | Equity | 12.00% |
| Oberoi Realty Ltd. | Construction | Equity | 9.88% |
| Brigade Enterprises Ltd. | Construction | Equity | 5.52% |
| Aditya Birla Real Estate Ltd. | Consumer Staples | Equity | 3.91% |
| Anant Raj Ltd. | Construction | Equity | 3.74% |
| Sobha Ltd. | Construction | Equity | 3.21% |
| Name | 3M | 6M | 1Y | All |
|---|---|---|---|---|
| Fund returns | -0.5% | -13.6% | -3.2% | -16.7% |
| Category average (Equity Thematic) | -- | -- | +1.7% | -- |
| Rank (Equity Thematic) | 85 | 78 | 55 | -- |